Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Tabletki- czy działają?

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Preoccupata
Tabletki- czy działają?

Witam,
2 miesiące temu zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne. Podczas przyjmowania pierwszego blistra, pomimo regularnego zażywania tabletek, krwawienie pojawiło się jeszcze przed 7-dniową przerwą. Mój ginekolog uspokoił mnie jednak że takie sytuacje mogą mieć miejsce na początku przyjmowania antykoncepcji i radził zrobić 7-dniową przerwę, pomimo niezażycia ostatniej,21 tabletki. Podczas 5 dnia krwawienia współżyłam, stosunek był przerywany. Po 7 dniach rozpoczęłam kolejne opakowanie, także zgodnie z zaleceniami. Bardzo martwię się jednak możliwością ewentualnej ciąży. Od kilku dni mam nudności nasilające się po posiłku, bolą mnie plecy i piersi. Czy jest możliwe że tabletki nie zadziałały na mnie a krwawienie z odstawienia było w rzeczywistości miesiączką? I czy takie objawy mogą wystąpić już 10 dni po stosunku? (A w 16 dniu ewentualnego cyklu)? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż w obecnej sytuacji nie mogę pozwolić sobie na dziecko.

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
witaj,

witaj,

jeżeli prawidłowo stosujesz tabletki, to nie masz powodów do obaw o ciążę. To jexldna z najbardziej skutecznych metod antykoncepcyjnych. Mówi się, że przez ok. 3 miesiące organizm będzie przyzwyczajać się do hormonów, stąd takie objawy. Jeżeli po tym czasie nie ustąpią, może będzie warto pomyśleć o zmianie tabletek.

pozdrawiam,

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X